Spółdzielnia, która przeszła na propan - Dostawca Gazu i Paliw Romgaz

Case study - Spółdzielnia, która przeszła na propan

Wróć do listy

Klienci, wybierający źródło ogrzewania, muszą mieć pewność, że będzie to wybór ekonomiczny, ale też ekologiczny. Wymogi prawne, stawiane przed zarządcami bloków i deweloperami oraz przestarzała technologia ogrzewania węglem, wymuszają zmianę w projektowaniu rozwiązań. 

Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania jest kluczowy dla wysokości rachunków i czystości powietrza w okolicy. Z takimi założeniami na wejście we współpracę z Romgaz zdecydował się deweloper z Lipki – małej miejscowości w północnej Polsce. Co zyskali mieszkańcy?

Kilka słów o kliencie

Zgłosił się do nas deweloper, którego problemem był brak możliwości przyłączenia gazu ziemnego. Martwił się, że jest “skazany” na drogi i nieekologiczny węgiel. Poszukiwał alternatywy, która zapewni zarówno niską cenę przyszłym mieszkańcom, jak i nie zatruje środowiska.

Tak było na początku – a dziś odbiorcami usług Romgaz są mieszkańcy budynku, którzy zawiązali wspólnotę. Kontynuują z nami współpracę, zadowoleni z decyzji podjętych w przeszłości przez dewelopera.

Problem do rozwiązania

Deweloper, budując blok na wsi, zastanawiał się, jakie źródło ogrzewania będzie najlepsze dla mieszkańców. Ogrzewanie gazem ziemnym nie było możliwe ze względu na problem przyłączenia budynku do sieci. Z kolei wdrożenie ogrzewania węglem generowało gigantyczne koszty dla mieszkańców, a także zanieczyszczałoby powietrze, przez co wybór mieszkania w tym miejscu był nieatrakcyjny.

Korzyści dla mieszkańców… i inwestora

Po zgłoszeniu się do nas i wdrożeniu proponowanych przez nas rozwiązań, opartych o ogrzewanie gazem płynnym, mieszkańcy bloków odczuli poniższe efekty:

  • Oszczędność: roczne koszty ogrzewania wynoszą 35 zł/m2 powierzchni mieszkalnej. To znacznie mniej w porównaniu do przewidywanych kosztów ogrzewania węglowego, które mogły wynosić nawet 70-120/m2 rocznie.

  • Ekologia: mieszkańcy cenią sobie czyste powietrze - propan nie powoduje smogu w miejscu spalania w przeciwieństwie do węgla.

  • Bezobsługowość: zarządca ceni przejrzyste i uczciwe zasady zamówień oraz brak konieczności obsługi instalacji - decydując się na ogrzewanie węglem, trzeba m.in. zatrudniać palacza.

Deweloper nie musiał tracić przestrzeni na kotłownię i miejsca na magazynowania opału. Dzięki temu mógł przeznaczyć więcej m2 na powierzchnię mieszkalną, garaże czy piwnice, co przekłada się na zyski finansowe. Zaoszczędził również na budowie kotłowni, kominów i systemów wentylacyjnych, charakterystycznych dla tego typu ogrzewania.

Realizacja oferty

Ile kosztowało wdrożenie ogrzewania na LPG w bloku we wsi Lipka?

  1. Koszt inwestycji: w przypadku ogrzewania gazowego, inwestycja wyniosła 120 tys. zł netto dla powierzchni 700-800 m2.
  2. Koszt ogrzewania: koszt ogrzewania 1m2 wynosi 35 zł rocznie. Przy ogrzewaniu węglowym, koszt ten może wynosić od 70 do 120 zł rocznie.

Koszt utrzymania: ogrzewanie gazowe nie wymaga zatrudnienia palaczy, a koszt utrzymania to tylko 1% kosztów ogrzewania rocznie. W przypadku ogrzewania węglowego, koszt utrzymania to około 5% kosztów ogrzewania rocznie, a dodatkowo wymaga zatrudnienia co najmniej dwóch palaczy, co generuje dodatkowe koszty.

Oszczędności i czyste powietrze na Twoim osiedlu

Prowadzisz inwestycję lub zarządzasz blokiem jednorodzinnym i zainteresowało Cię ogrzewanie gazem płynnym? Napisz do nas, a przygotujemy dla Ciebie wstępną wycenę.

Przepłacasz? Wyceń koszty ogrzewania w Twojej firmie.

Darmowa konsultacja
(59) 833 10 27