Ogrzewanie Gazowe dla Domu - Dostawca Gazu i Paliw Romgaz

Ogrzewanie gazowe dla domu

Wyobraź sobie, że zapewniasz ogrzewanie w swoim domu praktycznie bezobsługowo. Zapomnij o ciągłej konieczności uzupełniania węgla, bądź peletu. Niech w zapomnienie odejdzie popiół i inne zanieczyszczenia powstające w trakcie spalania paliw stałych. Ogrzewanie gazowe domu to prawdziwa rewolucja w zakresie komfortu użytkowania, niwelowania szkodliwego wpływu na środowisko naturalne oraz obniżenia kosztów stałych generowanych przez system grzewczy. Prosty, bezobsługowy system wykorzystujący gaz grzewczy składa się z pieca i systemu odprowadzania spalin. Czego potrzeba więcej?

Ogrzewanie domu gazem – obalamy mity

  • Nowoczesne kotły gazowe dla domów nie są niebezpieczne

Wystarczy przestrzegać wymagań i zaleceń producentów i nie zapominać o regularnych przeglądach. Do wybuchu gazu dochodzi w wyniku rażących zaniedbań użytkowników, wykorzystujących niesprawne piece i amatorskie instalacje. 

  • Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla jest znikome

Znacznie większe ryzyko zatruciem tlenkiem węgla mają użytkownicy kotłów na paliwa stałe. Współczesne kotły gazowe posiadają zabezpieczenia, które uniemożliwiają wydostanie się tlenku do pomieszczenia. 

  • Ogrzewanie gazowe dla domu nie jest trudne w obsłudze

Raz skonfigurowany kocioł gazowy działa przez cały czas, nie należy jednak zapominać o przeglądach i podstawowej konserwacji. 

  • Nie masz dostępu do sieci gazowej? Wykorzystaj gaz płynny

Podłączenie gazu do domu jest niemożliwe w niektórych lokalizacjach. Zainwestuj wówczas w zbiornik na gaz płynny. Nasza hurtownia paliw zapewni Ci stałe dostawy gazu po preferencyjnych stawkach. Specyficzna lokalizacja nie przekreśla możliwości wykorzystania ogrzewania gazowego dla domu. Jeżeli cena za zbiornik na gaz do ogrzewania domu będzie zbyt wysoka, wówczas możesz postawić na dzierżawę zbiornika.

  • Ogrzewanie gazowe domu pozwoli Ci zaoszczędzić

Inwestycja w domowy kondensacyjny kocioł gazowy ma zawrotne tempo zwrotu, ze względu na wysoką sprawność urządzenia. Koszty ogrzewania gazowego dla domu są niższe od ogrzewania elektrycznego, czy nawet pomp ciepła.

  • Razem zadbajmy o środowisko

Rządowe dotacje i dofinansowania na termomodernizacje wspierają wymianę przestarzałych pieców na kotły gazowe. Kotły gazowe to oszczędność energii oraz redukcja emisji szkodliwych substancji.

Ogrzewanie gazowe domu – woj. Pomorskie

            Na ogrzewanie gazowe dla domu mogą się zdecydować zarówno osoby, które dopiero planują budowę domu, jak i mieszkańcy województwa Pomorskiego posiadający aktualnie inny system grzewczy. Ważna dla obniżenia kosztów ogrzewania domu jest również termoizolacja budynku. Im mniej ciepła ucieka – tym mniej go potrzeba do optymalnego rozprowadzenia ciepła po domostwie. To, co najbardziej przemawia za ogrzewaniem gazowym domu w woj. Pomorskim to jego bezobsługowość, oszczędność i bezawaryjność. Rozważasz podłączenie gazu do domu? Zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści oferują sprzedaż paliw ale udzielą również wyczerpujących informacji na zagadnienia związane z ogrzewaniem domu gazem ze zbiornika. 

Koszty ogrzewania gazowego dla domu – woj. Kujawsko-Pomorskie

Największą oszczędnością cechują się kotły gazowe dla domów o najwyższej sprawności, czyli kotły kondensacyjne. Wykorzystują one zjawisko kondensacji i pozyskują ciepło również ze spalin, powstających w wyniku spalania gazu. Jakość pieca, właściwości termoizolacyjne domów z Kujawsko-Pomorskiego, czy chociażby czas, który należy poświęcić na obsługę pieca przekładają się na samą opłacalność inwestycji. Dla niektórych sam bezobsługowy charakter kotłów na gaz jest wystarczającą oszczędnością. Liczby jednak nie kłamią – koszty ogrzewania gazowego dla domu są niższe niż w przypadku prądu, części pomp ciepła oraz niektórych kotłów na paliwa stałe. Warto zaznaczyć, że konsumenci wykorzystujący gaz w celach prywatnych mogą się liczyć z lepszymi stawkami niż klienci biznesowi. Gaz dla biznesu jest droższy niż dla domu, co wcale nie obniża jego konkurencyjności względem innych paliw i źródeł pozyskiwania ciepła. Jeżeli interesuje Cię zagadnienie ogrzewania domu gazem w województwie Kujawsko-Pomorskim, wówczas służymy wszelką pomocą w tym zakresie. 

(59) 833 10 27