Jak pomogliśmy w zwalczaniu skutków wichury - Dostawca Gazu i Paliw Romgaz

Case study - Jak pomogliśmy w zwalczaniu skutków wichury

Wróć do listy

Brak prądu w regionie

Wichury, które przeszły przez nasz region w lutym 2022 roku, wyrządziły wiele szkód, pozbawiając prądu wielu mieszkańców a w tym również Szpital Specjalistyczny oraz Komendę Powiatową Straży Pożarnej. Niestety nikt nie wiedział, jak długo potrwa przerwa w dostawie prądu, dlatego potrzebny był zapas paliwa. Trzeba było działać, w dodatku wichury nie ustępowały i warunki było bardzo niesprzyjające. 

Ile wytrzymają agregaty?

W obliczu niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz braku prądu braliśmy udział w zwalczaniu skutków wichury, jaka miała miejsce w naszym regionie. W ramach przygotowań w porozumieniu z koordynatorami służb oraz pracowników Szpitala zostaliśmy poproszeni o zapewnienie ciągłości dostaw paliwa do agregatów prądotwórczych m.in. w Szpitalu Specjalistycznym im. Łukowicza w Chojnicach i KPPSP w Chojnicach. Niestety nikt nie wiedział, jak długo potrwa przerwa w dostawie prądu… tak wyglądały komunikaty: 55 tysięcy odbiorców bez prądu.

Z dumą meldujemy wykonanie zadania!

Przypatrując się z bliska tym wydarzeniom, dziękujemy wszystkim służbom za gotowość do ciężkiej pracy. Słowa uznania kierujemy również do naszej zaangażowanej Romgazowej załogi, dzięki której to wsparcie nie mogłoby mieć miejsca. DZIĘKUJEMY! Nasz zespół był cały czas w gotowości i reagował na zawiadomienia o problemach z zasilaniem. Dzięki wsparciu ze strony firmy Romgaz wichury nie zakłóciły dostaw energii elektrycznej z agregatów do chojnickiego szpitala i PSP w Chojnicach. Zrealizowaliśmy również kilkanaście innych, awaryjnych dostaw w zakładach produkcyjnych tj. Zakłady Mięsne Skiba S.A. czy Goodvalley oraz Okechamp. To były pracowite godziny, w których mieliśmy pełne ręce roboty. 

Cieszy nas to, że przez lata jako lokalny dostawca paliw oraz gazu LPG, zbudowaliśmy reputację niezawodności i szybkości reakcji, która sprawiła, że klienci zapisują nasz numer telefonu jako „pogotowie gazowe”. Staliśmy się również rozpoznawalną marką w naszym regionie, dzięki głęboko zakorzenionym relacjom z klientami i zaangażowaniu na rzecz lokalnej społeczności. To połączenie niezawodnej obsługi „na wezwanie” z silnymi lokalnymi korzeniami jest dla nas bardzo ważne.

Realizacja oferty

Dla realizacji zadania przeznaczyliśmy 2 cysterny paliwowe oraz zespół pracowników: 3 kierowców, oraz dyspozytor. Jedna cysterna pozostawała w gotowości na bazie, druga pełniła stały dyżur pod szpitalem — ze względu na to, że zapas paliw w agregatach pozwalał im działać nieprzerwanie kilka godzin,  dyżurujący kierowca pojawiał się na miejscu i tankował agregaty do pełna i podjeżdżał do straży oraz okolicznych firm uzupełnić zapas w agregatach podtrzymujących, aby nie doszło do zniszczenia produkowanej żywności.  

Należy pamiętać, że sytuację utrudniały warunki atmosferyczne, ciągle powalone drzewa co powodowało niedrożność dróg, słabą widoczność, a także kwestie administracyjne jak czas pracy kierowcy. Cała akcja trwała niemal dwie doby, pomimo trudności, z jakimi się spotkaliśmy, udało się wykonać zadanie. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i zaangażowaniu pracowników oraz Służb zapewniliśmy ciągłą pracę agregatów aż do momentu ustania wichury.

Czy w swojej firmie jesteś zabezpieczony w przypadku takiej sytuacji?

Nie czekaj na ostatnią chwilę — pomyśl o zabezpieczeniu już dziś. Współpracuj z dostawcami, którzy pomogą Ci niezależnie od pory dnia. Zadzwoń do nas i porozmawiajmy, o tym, co możemy dla Ciebie zrobić.

Przeczytaj rekomendację, którą otrzymaliśmy od klienta

Przepłacasz? Wyceń koszty ogrzewania w Twojej firmie.

Darmowa konsultacja
(59) 833 10 27