Naturalny Gaz - Romgaz - Dostawca Paliw, Gazu w Butlach oraz Zbiorników

Naturalny Gaz

Gaz grzewczy – co to jest?

Ogrzewanie gazowe jest jednym z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań. To doskonały wybór dla mieszkańców zarówno terenów wiejskich jak i miast, którzy cenią sobie wygodę, niezawodność oraz czystą energię. Gaz grzewczy stanowi paliwo dla gazowego ogrzewania domu.

Zastosowanie gazu grzewczego:

 • – Zasilanie pieców CO,
 • – podgrzewanie wody,
 • – gastronomia.

W naszej ofercie znajdą Państwo gaz grzewczy – propan. Jest to gaz, który przy warunkach niewielkiego nadciśnienia przyjmuje stan ciekły, dzięki czemu jest wygodny w magazynowaniu – nie potrzebuje specjalistycznych zbiorników wytworzonych z bardzo grubej stali ani też zbiorników kriogenicznych. Wykorzystanie gazu propan w ogrzewaniu należy do sprawdzonych, przetestowanych i bezpiecznych metod ogrzewania domu. Choć ogrzewanie propanem już stanowi bardzo ekonomiczne rozwiązanie to technologia spalania gazu propan jest ciągle udoskonalana w celu uzyskania jeszcze większej wydajności tego paliwa.

Ekologia gazu grzewczego

 • Mniej zanieczyszczeń – Jeśli poszukujesz ekologicznej formy ogrzewania, ogrzewanie gazowe to najlepszy wybór, jakiego możesz dokonać. Gaz grzewczy charakteryzuje się dużo niższym poziomem zanieczyszczeń w porównaniu do innych paliw, takich jak węgiel, olej opałowy czy gaz ziemny. 
 • Brak popiołu – Gazowe ogrzewanie domu oznacza także koniec problemu z generowaniem odpadów w postaci popiołu. 
 • Brak opłat za utylizację – spopieliny po paliwach stałych powinny być utylizowane, co dodatkowo przedraża korzystanie z tradycyjnych form ogrzewania.

Tradycyjne rozwiązania grzewcze nie są przyjazne środowisku ani ludziom. Procesy spalania w nieefektywnych kotłach grzewczych generują bardzo wysoką emisję benzopirenu. Według badań Wojewódzkiej Stancji Sanitarno-Epidemiologicznej, w okresie grzewczym stężenie benzopirenu jest ponad 20-krotnie większe w porównaniu do pory wiosenno-letniej. Polska to jeden z krajów najbardziej zanieczyszczonych benzopirenem w Europie. Średnie stężenie sięga nawet 600% normy. Benzopiren to substancja silnie rakotwórcza, która powoduje także m.in. choroby układu oddechowego i układu krążenia.

Ogrzewanie gazowe – czy to się opłaca?

Ogrzewanie domu gazem to rozwiązanie, z którym wiąże się wiele korzyści. Stąd też, coraz więcej osób decyduje się na wymianę pieca na paliwa stałe (węgiel, miał, ekogroszek, pelet) na rzecz ogrzewania domu gazem. Korzyści potęguje fakt, że aktualnie istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na wymianę instalacji grzewczej w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Oszczędność ogrzewania gazowego

 • – Wydajność gazu grzewczego – Gaz płynny propan to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne. Wysoka wydajność gazu grzewczego pozwala na znaczące zmniejszenie rachunków za prąd. 
 • – Brak ryzyka sztucznego zwiększenia wagi – W przypadku zakupu gazu grzewczego nie ma ryzyka zawilgocenia prowadzącego do sztucznego zwiększenia wagi, tak jak w przypadku węgla kamiennego czy pelletu. Tradycyjne paliwa są na to narażone z uwagi na przechowywanie ich najczęściej na otwartej przestrzeni. 
 • – Brak ryzyka małej kaloryczności – Cena węgla czy pelletu nie zawsze jest adekwatna do jego kaloryczności. W przypadku gazu płynnego nie ma takiego problemu.
 • – Sprawność kotła gazowego – sprawność pieców gazowych, dzięki precyzyjemu dawkowaniu to zazwyczaj ponad 98% czyli prawie całkowite wykorzystanie energii ze spalanego paliwa. 

Ogrzewanie gazowe świetnie sprawdza się w przypadku:

 • – lokali gastronomicznych,
 • – przyłącza kuchenki, piekarnika, opiekacza,
 • – podgrzewacza ciepłej wody,
 • – podgrzewacza wody basenowej.

Wydajność gazu grzewczego

Z 1 kg paliwa w postaci gazu grzewczego można uzyskać 2-krotnie większą ilość ciepła w porównaniu do ciepła uzyskiwanego z paliw stałych. Zwiększona wydajność gazu grzewczego przekłada się oczywiście na znaczące oszczędności. 

Wygoda ogrzewania gazowego

 • Mniej obowiązków – Ogrzewanie gazem to brak konieczności codziennego dostarczania paliwa, usuwania popiołu, sprzątania instalacji i częstego odwiedzania kotłowni w celu sprawdzenia poziomu zawartości kotła. 
 • Prosta obsługa – Obsługa instalacji gazu płynnego jest łatwa i wygodna.
 • Więcej miejsca – Instalacja gazu grzewczego nie zabiera powierzchni w piwnicy, gdyż gaz grzewczy przechowywany jest w przydomowych zbiornikach podziemnych lub naziemnych. Nie występuje również konieczność utrzymywania magazynu dla materiałów grzewczych.
 • Czystość – Ogrzewanie gazem to brak ryzyka pobrudzenia, które ma miejsce przy obsłudze instalacji ogrzewania węglowego.
 • Brak nieprzyjemnych zapachów – Gaz grzewczy nie wytwarza przykrego zapachu podczas spalania.
 • Wiele możliwości – Wystarczy jedna instalacja gazowa, aby zapewnić jednocześnie ogrzewanie domu, ogrzewanie wody i gaz w kuchence.
 • Dodatkowe zastosowania – Gaz grzewczy może być także stosowany do zasilania kominków gazowych i służyć jako paliwo do agregatów prądotwórczych.

Decyzja o przejściu na ogrzewanie gazowe to oszczędność czasu, który do tej pory trzeba było przeznaczać na różne czynności związane z utrzymaniem pieca w odpowiednim stanie.

Zbiornik na gaz grzewczy – dzierżawa czy kupno?

W naszej ofercie znajdą Państwo dwie możliwości nabycia zbiornika na gaz grzewczy – zakup lub dzierżawa. Osobiście polecamy zakup zbiornika. Dlaczego?

 • Szybki zwrot inwestycji – Inwestycja zakupu zbiorników na gaz grzewczy zwraca się po około 3 latach ich eksploatacji i gwarantuje niezależność.
 • Większe możliwości – Posiadanie własnego zbiornika na gaz grzewczy wiąże się z zyskaniem możliwości sprawdzenia ceny gazu oferowanego u różnych dostawców i wyboru najkorzystniejszej oferty. Dzierżawa zbiornika na gaz grzewczy wiążę się z kolei z podpisaniem umowy zobowiązującej klienta do korzystania z usług tylko i wyłącznie jednego dostawcy, bez możliwości negocjacji cen gazu, co przy dłuższym okresie użytkowania zbiornika niekoniecznie okazuje się korzystnym rozwiązaniem.

Co charakteryzuje nasze zbiorniki na gaz grzewczy?

 • Wysoka jakość – Nasze zbiorniki na gaz grzewczy charakteryzują się wyjątkowo dobrą jakością.
 • Długa żywotność – Oferowane przez nas zbiorniki na gaz grzewczy mogą być eksploatowane nawet przez kilkadziesiąt lat.
 • Certyfikat bezpieczeństwa – Każdy z oferowanych przez nas zbiorników zostaje poddany szczegółowym oględzinom wykonywanym przez Urząd Dozoru Technicznego.

Telemetria w instalacjach gazu grzewczego

Zbiorniki wyposażone są w urządzenia pomiarowe, informujące dostawców o aktualnym poziomie gazu w zbiorniku.

W przypadku dzierżawy zbiornika, dostawca dostanie informację o konieczności jego uzupełnienia po ustalonych w umowie cenach.

W przypadku posiadania zbiornika na własność, wygląda to podobnie, z tą różnicą, że to po stronie klienta leży decyzja czy i kiedy skorzysta z oferty naszej firmy.

Bezpieczeństwo gazowej instalacji grzewczej

Instalacja gazowa, wbrew różnym opiniom, stanowi bardzo bezpieczne rozwiązanie. 

Kluczem do zapewnienia bezpieczeństwa instalacji zbiornikowej jest użytkowanie urządzeń zgodnie z zaleceniami producentów, regularne badania i serwisy oraz dostarczanie gazu grzewczego, którego parametry grzewcze wykazują zgodność z normami. Niskiej jakości gaz grzewczy zawiera olefiny, czyli substancje, które pod wpływem spalania osadzają się w komorach urządzeń grzewczych i prowadzą do ich awarii. 

Nasza firma posiada certyfikaty bezpieczeństwa i dostarcza gaz jedynie wysokiej jakości. Nad poziomem jakości dostarczanego gazu grzewczego czuwa Nadzór Organów Państwowych. Jego rolą jest regularna kontrola próbek gazu. 

Program „Czyste Powietrze” – dofinansowanie wymiany pieca węglowego na kocioł gazowy

Koszty wymiany instalacji grzewczej mogą zostać pokryte w ramach programu „Czyste Powietrze”. To doskonała okazja dla osób, które doceniają oszczędność i wygodę, jaką niesie za sobą gazowe ogrzewanie domu, ale z różnych względów dysponują ograniczonym budżetem, który nie pozwala na wymianę pieca na paliwa stałe. 

Program „Czyste Powietrze” – co można dostać?

Program „Czyste Powietrze” umożliwia uzyskanie dofinansowania wymiany instalacji grzewczej wraz z grzejnikami, a także instalacji do ciepłej wody użytkowej. 

Kto może skorzystać z programu „Czyste Powietrze”?

Program „Czyste Powietrze” dotyczy wszystkich osób fizycznych, będących właścicielami domów jednorodzinnych. Ze wsparcia finansowego mogą także skorzystać osoby, które są na etapie budowy domu jednorodzinnego. O dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” można ubiegać się do końca 2023 roku.

Jak uzyskać dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”?

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością przybliżymy Państwu szczegóły akcji oraz ocenimy możliwości otrzymania dofinansowania w Państwa przypadku.

Już czas się przekonać do gazu grzewczego.

Gaz grzewczy przechowywany jest w zbiornikach: naziemnych lub podziemnych. Istnieją dwie opcje nabycia zbiornika: kupno lub dzierżawa.

Posiadacze własnych zbiorników cieszą się niezależnością, a taka inwestycja zwraca się po około trzech latach eksploatacji.

Dozór techniczny 
Nasza firma zgłasza zbiornik do Urzędu Dozoru Technicznego, który dokonuje odbioru i wykonuje dwuletnie oględziny. Zakupione zbiorniki mogą być eksploatowane przez kilkadziesiąt lat.

Romgaz – Twój sprawdzony dostawca gazu grzewczego

Romgaz to znany na rynku i sprawdzony dostawca gazu grzewczego. Gwarantujemy gaz grzewczy wysokiej jakości oraz kompleksową usługę montażu instalacji grzewczej. Nasze prawie 30- letnie doświadczenie gwarantuje:

 • – wysoką fachowość wykonania usługi;
 • – najwyższą jakość gazu; 
 • – dostawy zawsze na czas.

Dostarczamy gaz płynny dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji z północnego regionu Polski. 

Nasza oferta

Ogrzewanie domu gazem propan to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Nasz wykwalifikowany personel z przyjemnością udzieli Państwu kompleksowego wsparcia technicznego potrzebnego do rozpoczęcia inwestycji. 

Zapewniamy:

 • – wykonanie projektu gazowej instalacji grzewczej,
 • – uzyskanie niezbędnych uzgodnień,
 • – dostarczenie zbiornika na gaz grzewczy,
 • – montaż instalacji gazu grzewczego,
 • – przygotowanie dokumentacji do odbioru przez urzędy,
 • – bieżące dostawy gazu propan.

Nasza oferta obejmuje usługę wykonania różnego rodzaju instalacji przydomowych i przemysłowych z zastosowaniem zbiorników o pojemnościach 2700 L, 4850 L, 6400 L oraz innych, niestandardowych. W Naszej flocie posiadamy samochody przystosowane do odsysania gazu. Dzięki temu możemy dla Państwa wykonać rewizję zbiorników i usługę wypompowania gazu np. przy wymianie zbiornika lub rezygnacji z niego. Współpracujemy z wieloma biurami projektowymi, więc możemy wykonać projekt instalacji.

Współpraca z naszą firmą zawsze odbywa się według jasnych warunków oraz bez ukrytych kosztów. 

To co Nas wyróżnia spośród innych firm to przede wszystkim:

 • Ciągłość dostaw – Decydując się na dostawę gazu grzewczego oferowanego przez naszą firmę, macie Państwo gwarancję ciągłości dostaw 24h na dobę. 
 • Fachowe doradztwo – Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze zbiornika oraz projektowaniu instalacji grzewczej. 
 • Szybka pomoc – W razie wszelkich problemów, nasi Klienci mogą liczyć na szybką pomoc i profesjonalne wsparcie techniczne.

Sprzedaż gazu grzewczego

Sprzedaż gazu grzewczego prowadzimy na terenie województw:

 • pomorskiego,
 • zachodniopomorskiego,
 • kujawsko – pomorskiego (wybrane obszary),
 • wielkopolskiego (wybrane obszary).
(59) 833 10 27