Ferma drobiu - Dostawca Gazu i Paliw Romgaz

Case study - Ferma drobiu

Wróć do listy

Czas reakcji liczony w tysiącach… żyć

Myśląc o inwestycji w propan, świadomy przedsiębiorca bierze pod uwagę wielkość magazynową, optymalizację maszyn i urządzeń czy porównuje koszt paliwa w długim terminie. Prześwietla też dostawcę i sprawdza, czy może na niego liczyć nawet w kryzysowych sytuacjach. Zdarza się bowiem, że nawet niewielkie opóźnienie może skutkować ogromnymi i bolesnymi stratami finansowymi – o czym przekonałby się właściciel wielkopolskich ferm drobiu, gdyby… w ostatniej chwili nie zadzwonił do Romgaz.

Kilka słów o kliencie

Klientem, o którym mowa, jest właściciel trzech dużych ferm drobiu, położonych w Wielkopolsce. Na pewnym etapie podjął decyzję o zasilaniu obiektów propanem – zrealizował jednak inwestycję w konkurencyjnej firmie.

Po otrzymaniu od nas oferty na dostawę, nie chciał jeszcze podejmować decyzji. Zapisał jednak numer do naszego przedstawiciela w telefonie pod hasłem „Problem z gazem”. Nie trzeba było długo czekać, by zadzwonił.

Problem do rozwiązania

Kierownik, zajmujący się zaopatrzeniem firmy, nie zauważył, że propan w zbiorniku w ciągu kilku godzin się skończy. Dodatkowo – czego nie wyłapał ówczesny dostawca – awarii uległ system telemetrii, informujący o stanie zbiornika. Te dwa krytyczne błędy doprowadziły do tego, że w ciągu kilku godzin, gdyby propanu zabrakło, udusiłoby się na fermie 40 000 kurcząt, co przełożyłoby się na straty rzędu ponad 150 000 złotych.

Gdy otrzymaliśmy telefon, zaproponowaliśmy natychmiastową dostawę i tankowanie. Bez zbędnej zwłoki wysłaliśmy w trasę jednego z naszych dyżurujących kierowców.

Czas reakcji ratujący życie

Dzięki dostępnej całodobowo własnej flocie oraz dyżurującym kierowcom, jesteśmy w stanie zrealizować dostawy w 24h od zamówienia. W przypadku fermy drobiu czas reakcji wyniósł zaledwie 4 godziny od kontaktu do zatankowania.

Życie 40 000 zwierząt zostało uratowane, a przedsiębiorca nie poniósł żadnych strat, wynikających z ludzkiej niekompetencji. Numer do Romgaz stał się zaś nie tylko kontaktem alarmowym, ale przełożył się na długofalową współpracę, trwającą do dziś.

Nie tylko „Problem z gazem”

Również prowadzisz biznes, w którym pełny magazyn jest krytyczny dla funkcjonowania przedsiębiorstwa? Współpracuj tylko z pewnymi dostawcami, którzy realizują zamówienia od ręki – niezależnie od pory dnia. Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy Ci zaoferować!

Przepłacasz? Wyceń koszty ogrzewania w Twojej firmie.

Darmowa konsultacja
(59) 833 10 27