AutoGaz - Romgaz - Dostawca Paliw, Gazu w Butlach oraz Zbiorników

Hurtowe dostawy paliw

Darmowa wycena
Stacja Romgaz

Hurtowe dostawy paliw – dla kogo?

LPG (z ang. Liquid Petroleum Gas, czyli płynny gaz napędowy) jest skroploną pod odpowiednim ciśnieniem i temperaturą mieszaniną węglowodorów, głównie propanu i butanu (inne występują w niewielkich ilosciach). Uzyskiwany jest z naturalnych złóż ropy i gazu ziemnego podczas ich wydobycia oraz w różnych procesach technicznych i chemicznych, przede wszystkim podczas destylacji ropy naftowej oraz przetwarzania jej produktów i innych węglowodorów gazowych.

Na wszystkich stacjach firmy ROMGAZ mają Państwo możliwość zatankowania najwyższej jakości autogazu. Pewne pochodzenie, odpowiednie warunki przechowywania oraz zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa podczas dystrybucji są same w sobie gwarancją doskonałej wartości użytkowej. Natomiast atrakcyjna cena z pewnością pozostawi po sobie bardzo pozytywne wrażenie, zwłaszcza dla Państwa kieszeni.

Korzyści ze stosowania LPG jako paliwa samochodowego:

  • Wypada bardzo korzystnie pod względem ceny w stosunku do innych paliw. Przyjmując koszt zamontowania instalacji gazowej w wysokości 5000 zł oraz różnicę w cenie litra gazu i benzyny 2zł, dla przeciętnego posiadacza samochodu inwestycja ta zwraca się po przejechaniu ok. 20 tys. km, czyli mniej więcej po 1,5 roku. Od tego momentu każdy zatankowany litr autogazu to oszczędność dwóch złotych.
  • Oszczędza silnik oraz układ wydechowy naszego samochodu. Ponieważ podczas spalania gazu powstają nieporównywalnie mniejsze ilości szkodliwych związków lotnych niż w przypadku tradycyjnej benzyny, nie ma problemu z ich skutecznym odprowadzeniem. Jednocześnie odciąża to nasz katalizator, który nie musi związków tych neutralizować.
  • Z tego samego co wyżej powodu autogaz nie zanieczyszcza produktami swego spalania środowiska naturalnego i w mniejszym niż tradycyjne paliwa stopniu wpływa na rozwój efektu cieplarnianego.
  • LPG nie wymaga całkowitego odejścia od benzyny – w dowolnym momencie możemy przełączyć silnik na korzystanie ze standardowego paliwa. Mamy dzięki temu dodatkowe zabezpieczenie, że dojedziemy do celu, gdyż nie zabraknie nam go w środku drogi.

Aktualności

Zobacz wszystkie
(59) 833 10 27